Seria książek do matematyki w szkole podstawowej

Podręczniki, z jakimi do czynienia mają młodzi ludzie, zmieniają się na przestrzeni lat. Najlepszym dowodem mogą być dziadkowie, czy też nawet rodzice obecnych uczniów, jacy uczęszczają do szkoły podstawowej i średniej. Może i rodzeństwa uczą się na podobnych książkach, ale tak na pewno nie jest, jeżeli chodzi już o starsze pokolenia. Co jeszcze można powiedzieć o podręcznikach? Że należą one często do kompletów. Program nauczania przewidziany jest np. od klas 4 do 8, dzięki czemu przeskakiwanie pomiędzy kolejnymi tematami nie sprawia żadnych problemów. Przykładem takiej książki jest m.in. podrecznik matematyka z plusem 7 (kup już dziś, szybka wysyłka!). Seria z plusem cieszy się dużą popularnością. Jakie jeszcze książki należą do tej serii?

Matematyka z plusem 5. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Za stworzenie tej książki odpowiedzialni są: Małgorzata Dobrowolska, Marta Jucewicz, Marcin Karpiński i Piotr Zarzycki. Często można spotkać się z opinią, że jest to podręcznik, który jest w stanie pokazać, iż nauka matematyki nie jest wcale tak trudna, jak się to wszystkim może wydawać. Wystarczy tylko odpowiednio skondensowana wiedza, którą właśnie można znaleźć w tej książce. Wśród zalet można wymienić m.in. to, że znaleźć tam można wyczerpujące objaśnienia i wskazówki do bardzo trudnych zadań.

Matematyka z plusem 8. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Już na sam konie szkoły podstawowej, uczniowie mogą liczyć na kolejny, bardzo przejrzysty podręcznik, jaki to pomaga opanować nowy materiał, jak również wykonać powtórki z lat poprzednich. Warto dodać (chociaż należało to zrobić na samym początku), że za serię z plusem odpowiada GWO – Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Również nauczyciele będą zadowoleni z tego, że mają do czynienia z książką, gdzie nie tylko treść jest ważna, ale także zadania, jakie umieszczono w środku. Nie brakuje tu przykładów krok po kroku, które warto przeanalizować. Dzięki temu każda osoba będzie potrafiła poradzić sobie z kolejnymi ćwiczeniami z tej książki.